............Klub CaliVita - Natura Online

Wszystko o NONI

Na wszystkich kontynentach ludzie piją i podziwiają działanie soku Polinesian Noni. Żaden inny roślinny znany w przyrodzie produkt o właściwościach lecznico - naprawczych na organizm, nie zdobył takiego uznania w tak zawrotnym tempie. Skąd więc jest ta roślina i co w niej takiego ?

Noni jest cudowną, tropikalną rośliną z "Ogrodu Edenu" - Polinezji. Składniki noni: bogactwo fitocydów, damnacanthial, prokseronina i wiele innych - wyzwalają liczne potencjały ludzkiego organizmu do samoleczenia, ponieważ zwracają się do istoty procesu leczniczego - poziomu komórkowego. A zatem, owoc noni, sok noni, jest korzystny dla wszystkich ludzi, młodych i starszych, zarówno zdrowych, jak i chorych

Sok noni jest prawdziwym podarunkiem natury. Pomógł już tysiącom ludzi w odzyskaniu fizycznej sprawności. Odmładza i uwalnia od licznych chorób, dlatego nikt nie powinien przeoczyć tej rośliny wykorzystując ją w celach poprawy stanu zdrowia.

Receptura Polinesian Noni chroniona jest przez firmę CaliVita International, dzięki czemu pozostaje niezmieniona od początku produkcji tego soku. Owoc noni przetwarzany jest na sok noni w technologii liofilizacji.

Proces  liofilizacji likwiduje występowanie bakterii chorobotwórczych w produktach stąd liofilizowane produkty nie potrzebują konserwantów chemicznych. Dzięki technologii liofilizacji zachowują naturalność składników co znacznie zwiększa ich bioaktywność.

W 1 porcji Polinesian Noni (30 ml) znajduje się 1000 mg sproszkowanego liofilizowanego owocu noni, a nie rozcieńczonego soku płynnego.


Liofilizacja - (technologia opracowana przez dwóch naukowców: Arsene`a d` Arsonval i Georges`a Bordas) to proces szybkiego zamrażania produktu (w tym przypadku masy owocu) do temperatury ok. -50 stopni C po to, by cała zawarta w nim woda zamarzła. Następnie obniża się ciśnienie do mniej więcej 0,01 ciśnienia atmosferycznego, po czym dostarcza w sposób kontrolowany niewielką ilość ciepła. To powoduje sublimację wody, czyli przejście kryształków lodu bezpośrednio w parę wodną. Dzięki temu udaje się usunąć z produktu ok. 98% wody bez naruszania jego struktury i utraty najcenniejszych składników. Podczas liofilizacji witaminy i składniki biologicznie czynne nie ulegają degradacji. Proces ten stosuje się do produktów termolabilnych tzn. nieodpornych na ogrzewanie, takich jak żywność czy farmaceutyki. Liofilizowanym jedzeniem żywią się najczęściej alpiniści i astronauci. Sam proces jest zbyt drogi, by żywność liofilizowana była dostępna przeciętnemu "zjadaczowi chleba". Produkty liofilizowane nie zawierają sztucznych barwników ani aromatów ponieważ nie ma takiej potrzeby.

Dodatkowym atutem dla Polinesian Noni są uzyskane certyfikaty GMP oraz FDA określające najwyższą jakość, bezpieczeństwo i wysoką markę.

Amerykanski urząd FDA zaklasyfikował Polinesian Noni CaliVita do kategorii GRA (Generall Regarded As Safe) czyli, że przyjmować go mogą nawet kobiety w ciąży i karmiące.
Tego soku noni nie kupisz w aptece, sklepie ze zdrową żywnością czy na bazarze, tam można go spotkać w postaci pasteryzowanej lub obrabianej chemicznie bez znaków jakości GMP czy FDA.

Prof. dr n. med. Valeria Szedlak-Vadocz

Przewodnicząca Zespołu Doradców Medycznych CaliVita International
Specjalista biochemii klinicznej, medycyny nuklearnej i patofizjologii klinicznej

na temat Noni pisze:


Copyright © 2018 Klub CaliVita Wykonanie jusnet.pl
Strona została opracowane na podstawie fachowego piśmiennictwa, doświadczeń i opinii klientów oraz specjalistów. Strona ta jest prowadzona, zarządzana i stanowi własność firmy Górecki Sławomir, Niezależnego Dystrybutora produktów CaliVita International. Wyżej wymieniony Niezależny Dystrybutor ponosi wyłączną odpowiedzialność za poszczególne treści, jak i całkowitą zawartość strony internetowej. CaliVita International ani żaden z jej oddziałów działających w poszczególnych krajach nie ponoszą odpowiedzialności za taką witrynę. Produkty w ofercie CaliVita, występujące na tej stronie internetowej, posiadają status suplementu diety, odnoszą się do nich odpowiednie oświadczenia zdrowotne i nie mogą mieć zastosowania oświadczenia medyczne. Żadne oświadczenie, stwierdzenie, opinia lub informacja odnosząca się do któregokolwiek suplementu diety nie mogą zastępować porady lekarskiej. Oferowane suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zlecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt należy przechowywać zamknięty w suchym i chłodnym miejscu, niedostępnym dla dzieci.