............Klub CaliVita - Natura Online

Statystyki ekspertów!?

Eksperci Światowej Organizacji Zdrowia obliczyli:

  • Eksperci Światowej Organizacji Zdrowia obliczyli, że dziś na cukrzycę choruje 100 milionów ludzi, czyli 6 % całej populacji. Choroba ta dotyczy nie tylko ludzi otyłych, ale również niedożywionych. Do grupy ryzyka zaliczają się także wszystkie te osoby, których codzienne posiłki pozbawione są odpowiednich składników odżywczych. Coraz częściej na chorobę tę zapadają ludzie młodzi. Prawdopodobnie w 2010 roku liczba chorych na cukrzycę wzrośnie do 250 mln. Coraz, częściej naukowcy określają to schorzenie mianem epidemii XX! wieku.
  • Na świecie co 12 minut jedna kobieta umiera na raka piersi. Gdyby wcześniej zgłaszały się do lekarza, 90 % z nich udałoby się uratować. Rak piersi jest chorobą całego organizmu. Zmiany nowotworowe wykrywa się w piersi i węzłach chłonnych, ale i w innych narządach mogą istnieć mikro-przerzuty. Pewne jest to, że im większy guz, tym większe prawdopodobieństwo mikro-przerzutów. Przy guzach o średnicy 5 cm wynosi ono 80 %. Oznacza to, że szansę na wyleczenie ma zaledwie 20 % chorych. W krajach Europy Zachodniej i USA spośród kobiet, które zachorowały, 33 % umiera, w Polsce aż 50 %.
  • Co piąty człowiek na świecie cierpi z powodu chorób układu kostnego. W Polsce szacuje się, że dolegliwości związane z chorobami układu kostnego odczuwa około 4 milionów ludzi. Dotykają one najczęściej ludzi starszych. Osteoporoza, złamania kości, to najkrótsza droga do trwałego kalectwa. Nasze Ministerstwo Zdrowia przyznaje, że na endoprotezy nie ma pieniędzy, a jedna kupiona prywatnie kosztuje około 3 tysięcy złotych.
  • Co roku około 10 tysiącom Polaków amputuje się kończyny dolne z powodu martwicy wywołanej niedokrwieniem tętnic. Główną chorobą tętnic jest miażdżyca. Sprzyja jej nadwaga i palenie papierosów. Rocznie w naszym kraju rejestruje się ponad 30 tysięcy nowych osób z niedokrwieniem nóg. Ocenia się, że schorzenie to w bardzo różnym nasileniu występuje u 50-60 % dorosłych. Miażdżyca tętnic nóg najczęściej dotyka ludzi powyżej 50 roku życia. Według statystyk u 20-30% chorych z objawami miażdżycy tętnic kończyn dolnych w ciągu 5 lat choroby dochodzi do zawału serca lub udaru mózgu. W 30 % wypadków kończy się to śmiercią.
  • Mniej więcej co piąty Polak powyżej 40 roku życia cierpi na nadciśnienie tętnicze. Choroba ta może prowadzić do udaru mózgu, zawału serca, schorzeń krążenia, przedwczesnej śmierci - twierdzi prof. Andrzej Rynkiewicz, kierownik l Kliniki Chorób Serca AM w Gdańsku.
  • Jedną z bardzo groźnych i wciąż tajemniczych chorób naszego stulecia jest Choroba Parkinsona. Atakuje głównie ludzi po 50-tym roku życia. Statystyki wskazują, że choruje na nią 1-2 % całej populacji. Choroba polega na zaniku komórek barwnikowych w mózgu. Są to zmiany nieodwracalne. Przyczyny choroby wciąż nie są znane. Wiadomo natomiast, że jedną z nich mogą być substancje toksyczne.
  • Od lat 80-tych w całej Europie wzrosła liczba ludzi cierpiących na alergię. Wykrywalność alergii w Polsce sięga zaledwie 30 %. Około 10% dzieci, głównie do 3-go roku życia oraz około 3 % dorosłych cierpi na alergię pokarmową.
  • Badania przeprowadzone w latach 1984-1987 przez Światową Organi­zację Zdrowia w ponad 200 krajach umieściły Polskę wśród 15 państw o najwyższym wskaźniku zachorowalności na próchnicę. Ma ją co drugi czterdziestolatek oraz 98 % dzieci i młodzieży. Jedną z przyczyn próchnicy jest nieodpowiednie odżywianie: spożywanie szybko fermentujących węglowodanów, zwłaszcza cukrów i oczyszczonej mąki. Dr Mark Herzberg z Uniwersytetu Minnesota uważa, że obecność w jamie ustnej jednego z paciorkowców dwukrotnie zwiększa ryzyko zawału serca. Drobnoustroje sprzyjają także udarom mózgu, cukrzycy, reumatyzmowi. Powodują bóle głowy, mięśni, stawów, bezsenność i depresję.
  • Energiczna, miła kobieta z dnia na dzień zaczyna zrzędzić, płakać z byle powodu, źle się czuje, na nic nie ma ochoty. Do niedawna aktywny mężczyzna ma kłopoty z koncentracją, źle sypia, traci chęć na seks. Ponad 10 milionów Polek i Polaków cierpi na dolegliwości okresu przekwitania. Ratunkiem dla ich zdrowia i samopoczucia jest odpowiednia terapia, która kobietom pozwoli łagodnie przejść przez menopauzę, a mężczyznom przetrwać andropauzę.


Nasze zdrowie związane jest z jakością odżywiania, jego różnorodnością, a w rezultacie z prawidłową przemianą materii. Współczesne odżywianie nie zawiera wystarczających dla funkcjonowania człowieka ilości witamin i mikroelementów.
Copyright © 2018 Klub CaliVita Wykonanie jusnet.pl
Strona została opracowane na podstawie fachowego piśmiennictwa, doświadczeń i opinii klientów oraz specjalistów. Strona ta jest prowadzona, zarządzana i stanowi własność firmy Górecki Sławomir, Niezależnego Dystrybutora produktów CaliVita International. Wyżej wymieniony Niezależny Dystrybutor ponosi wyłączną odpowiedzialność za poszczególne treści, jak i całkowitą zawartość strony internetowej. CaliVita International ani żaden z jej oddziałów działających w poszczególnych krajach nie ponoszą odpowiedzialności za taką witrynę. Produkty w ofercie CaliVita, występujące na tej stronie internetowej, posiadają status suplementu diety, odnoszą się do nich odpowiednie oświadczenia zdrowotne i nie mogą mieć zastosowania oświadczenia medyczne. Żadne oświadczenie, stwierdzenie, opinia lub informacja odnosząca się do któregokolwiek suplementu diety nie mogą zastępować porady lekarskiej. Oferowane suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zlecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt należy przechowywać zamknięty w suchym i chłodnym miejscu, niedostępnym dla dzieci.